Tribometre ve Mekanik Test Cihazları

Dünyanın Önde Gelen Mekanik Test Cihazları ve Tribolojik Cihazlar Sağlayıcısı

Malzemelerin araştırılması ve malzemelerin, mukavemet, bütünlük veya dayanıklılığını etkileyecek şekilde nasıl değiştirilebileceği, neredeyse her sektörde ürün tasarımının ve iyileştirmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Bruker’in mekanik test cihazları ve tribometreleri, sürtünme, aşınma, yük, sertlik ve yağlama gibi en kapsamlı ve çok yönlü triboloji araştırma yöntemlerini sunmaktadır. Malzemelerin, sürtünme, aşınma ve mekanik özelliklerinin ölçülmesi, mühendisler için, kaplama malzemelerinin ve yağlama maddelerinin ağır sanayiden yarı iletkene, otomotivden biyomedikal’e kadar çeşitli uygulamalardaki zorluklara nasıl dayanabileceğini anlamalarının bir yoludur.

Günümüzün nano ölçekten makro ölçeğe kadar yüzey ölçümlerine yönelik gereksinimlerini karşılamak için Bruker, en kapsamlı, esnek ve doğru triboloji testleri için olağanüstü tribometreler ve mekanik test çözümleri sunar:

UMT TriboLab Mekanik Test Cihazı ve Tribometre
TriboLab CMP Küçük Ar-Ge Ölçekli Özel Sistem

Evrensel Mekanik Test Cihazı

UMT TriboLab, önceki modellerden veya rakiplerinden daha yüksek hız, daha fazla tork ve daha iyi güç ölçümü  ve ayrıca verimliliği ve kullanım kolaylığını iyileştirmek için güçlü yeni özellikler sunmaktadır.

Ar-Ge Ölçeğinde Malzeme Karakterizasyon Sistemi

TriboLab CMP, wafer polisaj işlemlerinin karakterizasyonlarını, güvenilir, esnek ve uygun maliyetli olarak yapar. CMP uygulamalarının daha iyi anlaşılması için numune tipi, boyutu ve montajında yerleşik tanılama ve esneklik sunar.